להתקשר או לא להתקשר לחברה אחרי ראיון עבודה

הסיטואציה הבאה וודאי מוכרת לכם: נקבע לכם ראיון עבודה, אתם מרגישים שעניתם את כל התשובות הנכונות והמראיין אהב אתכם. בסיום הראיון הוא אומר לכם את התשובה הידועה: אנחנו נהיה בקשר. אחר כך אתם חוזרים הביתה ומחכים ימים ושעות ליד הטלפון. להתקשר או לא להתקשר לחברה אחרי ראיון עבודה?

קורות חיים לדוגמא

קורות חיים לדוגמא

לשאול בסוף הראיון

כידוע, תהליך ראיון הקבלה לעבודה לא מסתיים עם הראיון. תתפלאו, אך יש גם מה לעשות גם בסיום ראיון העבודה. בסוף הראיון אתם יכולים לשאול את המראיין כמה זמן אתם צפויים לקבל תשובה. בסוף כל ראיון אפשר לשאול את המראיין תוך כמה זמן אתם צפויים לקבל תשובה, וכן מיהו איש הקשר בחברה איתו ניתן ליצור קשר.

כדאי שאיש הקשר יהיה אדם בעל יכולת התנסחות, כדי שהוא יוכל להסביר לכם מדוע לא עברתם את הראיון. אומנם זה לא יהפוך את היום שלכם לטוב יותר, אך לפחות תקבלו תשובה. אפשרות נוספת היא להתקשר אחרי כמה ימים ולשאול לגבי הסיכויים של הקבלה לעבודה.

המשך המעקב בדוא"ל

עובדים רבים כבר מבינים כי למקום העבודה שלהם תהיה השפעה על חייהם בשנים הבאות, מה שהופך אותם לבררנים בכל הנוגע להגעה לראיונות עבודה. עובדים המגיעים לראיון עבודה בוחנים את המראיינים ואת סביבת העבודה.

לפיכך, כאשר הם מגיעים למקום עבודה בו הם משתלבים בעתיד חשוב להם שיתייחסו אליהם בצורה הוגנת ויחזירו להם תשובה בהקדם. במידה ותקופת ההמתנה עברה ואתם מרגישים צורך ליצור קשר עם המראיין, כדאי לא להתקשר, אלא לבקש את המידע בדוא"ל.