הכנה לראיון עבודה

מומלץ לבוא מוכנים לראיון עבודה

מומלץ לבוא מוכנים לראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה – חשיבות הגישה החיובית

ראיון עבודה הוא הזדמנות עבורכם לשכנע את המרואיין שאתם המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. הכנה לראיון עבודה היא עבודה בפני עצמה  כלומר, לפני שאתם מגיעים לראיון עבודה חשוב לבצע תחקיר וכן לאמץ גישה חיובית. כחלק מעבודת התחקיר יש לשאול שאלות אודות המראיין: מיהו אותו אדם אותו אתם עומדים לפגוש? האם מדבר באדם בעל בטחון עצמי או אדם הססן? כדאי להשקיע זמן לא מבוטל בתחקיר, היות ותחקיר ממוקד עשוי להביא לתוצאות טובות. במידה ותאמצו גישה חיובית בראיון, זה עשוי לסייע לכם להותיר רושם חיובי אצל המראיין.

מדוע אתם מתאימים לתפקיד?

מדוע אתה חושב שאתה המועמד הטוב ביותר לתפקיד היא השאלה ממנה חוששים רבים בבואם לראיון עבודה. מדובר בשאלה שנשאלת במהלך ראיון עבודה וגורמת לרבים להילחץ. הדרך הטובה ביותר לענות על השאלה היא לבדוק אילו תכונות יש לכם שעשויות לסייע לכם לעבור ראיון עבודה. חשבו מה אתם מביאים לעבודה. במידה ותגיעו אם תשובה שתרשים את המראיין, הוא יבחין בזאת והסיכוי שלכם לקבל את העבודה יהיה גבוה.

התכוננו היטב לראיון העבודה

התכוננו היטב לראיון העבודה

הכינו שיעורי בית

במסגרת הכנה לראיון עבודה חשוב מאגד להכין שיעורי בית וללמוד כמה שאפשר אודות הארגון. מה כוללים שיעורי הבית? בדומה לימי בית הספר, על מנת להצליח במשימה יש צורך לרשום בפרטי פרטים את כל המידע שיש ברשותכם, החל משם החברה ועד לרשימת ממליצים על החברה. כמו כן, בעת ראיון עבודה תוכלו להציג חלק מהשאלות למראיין בהזמנות שתינתן לכם.